All for Joomla All for Webmasters
Kültür

1 Haftada 10 Milyon Kere İzlenen Video Şimdi Türkçe Olarak İzleyin.. Yukarı Bak!

Telefon bağımlılığı artık dünya da en çok yaygın görülen bağımlılık türlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Maalesef çoğu kişi bu hastalığa sahip olduğunun bile farkında değil. Eğer gün içerisinde ortalama dört saatten daha fazla telefon ile ilgileniyorsanız, tebrikler. Çünkü siz de potansiyel bir telefon bağımlısısınız.

Diğer bağımlılıkların aksine, telefon ya da teknoloji bağımlılığı; Kişileri gündelik işlerinden alıkoymuyor. Fakat sosyal etkileşimlerimizi minimuma indiriyor. Bu tür durumlara karşı önlem almakta oldukça güç. Çünkü sosyal hayat kavramları, sosyal medyalar üzerine indirgeniyor.

Teknoloji bağımlılığı ile ilgili bir şeyler duyduğunuzdan eminiz. Ancak bunun bir uyuşturucu bağımlılığı kadar bünyenize ve size zarar vermeyeceğini düşünmek büyük bir yanılgıdır. Bu yüzden farkındalık kazanmak oldukça önemli. Siz hem kendinize hem de sevdiklerinize ayırdığınız vakti düşündüğünüzde, kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ancak bu vakit içerisinde kaç kez telefonun bildirim ekranını kontrol ediyorsunuz? Gerçek sosyallik bu değildir. Bir konsere gittiğimizde onu videoya çekip, paylaşmanız bu durum hakkında sosyal bir tavır gösterdiğinizin göstergesi olamaz. Telefona bakarken, mükemmel bir gökkuşağını kaçırmak gibidir hayat.

Bu durumlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için bir çok sosyal proje faaliyete geçiyor. Ancak Look Up bu konuda oldukça dikkat çeken ve kaliteli bir yapım. Sizleri daha fazla tutmadan video’ya yönlendirelim. Çünkü bunu izlediğinizde belki durumu ya da durumunuzu daha iyi anlayacağınızı umut ediyorum.

Yorumlar İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top