All for Joomla All for Webmasters
WordPress

WordPress Sitelerin Tema İsmini Bulma

WordPress kullanmaya başladıktan sonra çoğu kişinin ilk adımı uygun bir tema bulmaktır. Doğru temayı bulmak için ücretsiz temalar arasında saatlerce vakit harcarsınız. Fakat, bunun yerine beğendiğiniz bir WordPress sitesinin temasını onlar ile iletişime geçmeden öğrenmeniz mümkün. Böylece onların kullandığı temanın adını öğrenerek kendi sisteminizde de kullanmanız mümkün kılınır.

Bir Sitenin Temasını Bulma

Belirli bir internet sitesi, WordPress kullansa bile kendi temasını ve sistemini gizli tutabilir. Öncelikli olarak bunu unutmamanız gerekir. WordPress sistemi, güvenilir olduğu kadar kullanıcıların haklarını da korumaya yönelik şekilde ilerler.

Bazı internet siteleri de araştırmalara karşı kendi tema ismini farklı şekilde gösterme yoluna gidebilir.

WordPress Tema Adını Öğrenme

WordPress tema adını öğrenmek için çok basit bir yöntem vardır. Fakat yukarıda yer alan durumlarda bu yöntemin de işe yaramayacağının altını çizelim. Öğrenmek istediğiniz temanın alan adını http://whatwpthemeisthat.com bu site içerisinde arattığınız koşulda, sitenin adını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

WordPress Tema İsmi Nasıl Bulunur?

WordPress tema ismini bulmak için tek yöntem bu da değildir. Ayrıca sitenin sizin tarayıcınıza sunduğu bilgiler içerisinden, tema ismine ulaşmanız mümkündür. Sitelerin kaynak koduna bakıldığında da kısa bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yalnız bu yöntem her zaman doğru sonuca getiremeyebilir. Doğru bir araştırma ile sonuca ulaşmanız çok zor olmayacaktır.

1 Comment

1 Comment

  1. Orweb

    26 Mayıs 2017 at 14:52

    Kaynak kodu ile de basit şekilde halledebiliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top