All for Joomla All for Webmasters
Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu İnternetini USB ile Bilgisayarda Kullanmak

İnternet, artık hayatımızda fizyolojik ihtiyaçlar kadar büyük bir öneme sahip. Cep telefonumuz, bilgisayarımız ya da tabletimiz ile iletişim, paylaşım ya da ileti hazırlamak adına her an internete ihtiyacımız olabilir. Fakat bazı özel durumlarda, cep telefonumuz ile işlerimizi halletmemiz mümkün olmayabilir. Örneğin, bilgisayarımız içerisinde yer alan bir dosyayı, acil bir şekilde birine göndermemiz gerekebilir. Bu tür durumlarda, USB ile cep telefonumuzda olan interneti, bilgisayarımızda da kullanmamız mümkün kılınıyor.

Telefondan Bilgisayara İnternet Nasıl Bağlanır?

Bunun için birden fazla yöntem mevcuttur. Tabi bu yöntemlerin en doğrusu diye bir seçenek aslında yoktur. Şartlarınıza göre en uygun seçimi yapmanız gerekir. USB ile bağlantı kurabilir, ya da Ağ Paylaşımı açabilirsiniz en basit olarak.

USB Bağlantısı İle Cep Telefonunun İnternetini Bilgisayarda Kullanma

Cep telefonunuz üzerinde yer alan normal ayarlar ile bunu başarmanız mümkün. Ekstradan bir program yüklemenize ya da çalıştırmanıza gerek yok. Öncelikli olarak Ayarlar’a girin. Sonrasında Mobil Veri’nin açık olduğundan emin olun. Ardından İnternet Paylaşımı ya da Ağlar sekmesine girerek, USB ile İnternet Paylaşımı’nı aktif hale getirin.

Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Mobil erişim noktasını kullanarak, cihazınızı tıpkı bir wi-fi modem gibi çalıştırıp, farklı cihazların bağlanmasını ve internetinizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ayarlara girerek, ağ ve paylaşım ayarlarına girerek, mobil paylaşımı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Ardından belirlenen şifreyi, diğer cihazdan açık olan wi-fi’den önce cihazınızı buldurup, sonrasında da giriş yaptırarak sağlayabilirsiniz.

  • Ancak bu tür paylaşımlarda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü belirli internet sitelerinin kullanıcılar için bilgisayar ve mobil platformlar (sosyal medya gibi) için hazırladığı veri paketleri farklılık gösterebilir. Mobil siteler, daha düşük içerik ve görsel hizmet sunarken, bilgisayarınızda yer alan sitelerde daha yüksek veri indirme olacaktır. Bu yüzden bilgisayardan internete bağlandığınız sırada, olabildiğince çabuk işinizi halletmeniz, internet paketinizin bitmemesi açısından sağlıklı olacaktır.

İnternet ile ilgili çeşitli sorunlarınızı ya da problemlerinizi bize yazmaktan çekinmeyin, yaşadığınız internet ya da bilgi işlem sorunları ile ilgili sizlere yardım etmek için sabırsızlanıyoruz. Sizlere bol paylaşımlı günler diliyoruz.

Yorumlar İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top