All for Joomla All for Webmasters
Nasıl Yapılır?

“Kernel Security Check Failure” Problemi Kesin Çözümü

Windows işletim sistemi kullanıyorsanız, bazen alışık olmadığınız problemler ile karşılaşabiliyorsunuz. Bunlardan biri de Kernel Security Check Failure hatasıdır. Bu hatayı aldığınız zaman, yapmanız gereken basit işlemler vardır. Sırası ile uyguladıktan sonra, bilgisayarınızı bir teknik servise bile götürmenize gerek yoktur.

Kernel Security Check Failure Nedir?

Türkçeye doğrudan çevirirsek eğer, bilgisayarınızın bir sorun ile karşı karşıya kaldığını ve bilgi topladığını, bu işlem sonucunda bilgisayarınızın tekrar açacağını size açıklar.

Kernel Security Check Failure Hatası Çözümü

Bu hatayı aldıktan sonra kesinlikle bilgisayarınızı kapatmayın, bırakın dolumu tamamlasın. Sonrasında bilgisayarınız tekrar açıldıktan sonra yapmanız gereken bir dizi işlem vardır. Bunlar sırası ile aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak Bilgisayarınıza girin ve C:\Windows\System32 bölümüne ilerleyin.
  • Bu klasör içerisinde yer alan CMD isminde bir klasör bulacaksınız, onu sağ tuş ile tıklayarak yönetici ya da administrator olarak açın ya da çalıştır seçeneğine tıklayın.
  • Sonrasında Ekranınıza siyah yeni bir sayfa gelecektir. Bu sayfa içerisine SFC /SCANNOW yazarak enter’a basınız. Böylece bir dizi işlem başlayacaktır.
  • İşlemler tamamlanmasının ardından, başlat menüsünden bilgisayarınızı yeniden başlatma yolunu izleyin.
  • Sorununuz başarı ile halledilmiştir.

Windows 10 Mavi Ekran

Yorumlar İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top