All for Joomla All for Webmasters
Nasıl Yapılır?

Harddisk (HDD) Dolu Olmasına Rağmen Boş Gözükme Çözümü

Bilgisayarınız içerisinde yer alan bütün işlemler ve dosyalar Hard Disk üzerinde kayıtlı kalır. Filmleriniz, internet gezintileriniz, işlemleriniz, çalışmalarınız her biri Hard Disk içerisindedir. Bu yüzden Hard Disk’in stabil çalışması çok önemlidir. Hard Disk ile ilgili küçük bir problem bile olsa, bilgisayarda yer alan bütün işlemler ve mekanik yavaşlayabilir ya da durabilir.

Bugün sizlere Hard Disk’inizin dolu olmasına rağmen, boş gözükme sorunu ile ilgili çözümü açıklayacağız. Bu doğrudan büyük bir problem değildir, fakat sizi yanılgıya düşürerek Hard Disk’inizin alanından daha fazla yer kaplamasına neden olarak, bilgisayarınızı yavaşlatmaya sebep olabilir.

  1. Harddisk eğer bilgisayarınızın kendi sunucu harddisk’i ise doğrudan, eğer usb ile bağladığınız bir harddisk ise bağlantısını kurun tekrar. Sonrasında shift + sağ tuş yaparak hard diske tıklayın.
  2. Burada açılan sekmeler içerisinden Komut Penceresini Burada Aç’a tıklayarak içerisine girin.Gelecek yeni ekran sekmesi üzerinde, sim siyah bir alan göreceksiniz. Burada “attrib /s /d -r -a -s -h” yazın ve sonrasında enter’a basın.
  3. Orada yer alan bildirim ekranı yanıp sönecektir, bu normal bu durumdur. Bildirim ekranı yanıp, sönmeyi durdurduktan sonra hard diskiniz ile ilgili işlemin tamamlandığını fark edeceksiniz.
  4. Sonrasında sunucuyu güvenli şekilde çıkartıp, sonra tekrar bağlantı kurduğunuzda sorununuzun düzeldiğini fark edeceksiniz.

Bilgisayar ya da internet ile ilgili çeşitli sorunlarınıza çözüm aradığımız kisave.net internet sitesine soru sormak ve fikirlerimizi almak için lütfen bizim ile iletişim kurun.

Yorumlar İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top