All for Joomla All for Webmasters
Nasıl Yapılır?

Program Kullanmadan Aracınız İçin Müzik CD’si Hazırlama

Müzik hayatımızın en merkezinde yer alıyor. Herkesin kendi tarzına uygun bir müzik seçimi bulunsa da, doğru yerde doğru müzik seçimi çok önemlidir. Size bugün araçlarınız için müzik cd’si hazırlamak için, program kullanmanıza gerek kalmayan bir yöntem göstereceğiz.

Eski model araçlar maalesef MP3 dinlemeye uygun müzik çalar hizmeti sunmuyorlardı. Bu yüzden de sadece Track CD’ler ile müzik dinleyebiliyorduk. Bunun çeşitli sebepleri vardı, ama en bilinen sebebi, şimdiye kadar yayınlanan müzik albümlerinin cd’lerinin çoğaltılmaması için Track şeklinde yayınlanması yüzündendi. MP3 ve Track arasında bir kalite farkı yoktur, olay tamamen ticari sebeplerden ötürü gerçekleşirdi.

Araç İçin Müzik CD’si Nasıl Hazırlanır

Aracınız için hazırladığınız müzik cd’si için maksimum 16 şarkı kayıt edebilirsiniz. Bunun sebebi Trackların çok yer kaplaması değil, Track formatında hazırlayacağınız Cd’nin bundan fazlasına izin vermemesidir.

İlk olarak şarkılarınızı istediğiniz formatta hazırlayarak belirli bir klasör içerisine atın. Şarkıların isimleri ya da uzantıları hiç önemli değildir. Sonrasında Windows Media Player’i açın.

Boş CD’yi bilgisayarınıcın CD-Rom’una sokun. Ve sonrasında windows mediya playerin üzerine bu şarkıları bir liste şeklinde atın. Sonrasında da sağ üstte yer alan YAZ kısmına basarak Cd’yi yazın.

İşlemin sürmesi ortalama on ya da on beş dakika kadar sürecektir. Ardından CD otomatik olarak çıkacaktır.

En İyi Araba Şarkıları – En İyi Uzun Yol Şarkıları

Araç içerisinde müzik tercihleriniz önemlidir. Bu tercihleri yaparken, sizi çok fazla yormayacak, trafiğe olan dikkatinizi dağıtmayacak ve dinlerken sizin uykunuzu getirmeyecek şarkılar olmalı. Genel olarak hareketli Türkü ya da Pop müzik bu yüzden iyi seçim olacaktır. Aksi taktirde, Arebesk ya da elektronik bir müzik dinlediğinizde, sesten etkilenerek yola karşı dikkatinizi kaybederek kaza yapabilirsiniz.

Araç içerisinde müzik dinlerken sesi sadece duyacağınız kadar açınız. Çünkü yol içerisinde size korna basan araçlara karşı dikkatinizi kaybetmenize yol açabilir.

Uzun yollarda giderken, opera dinlediniz mi hiç? Hem rahatlatıcı hem de konsantrasyonunuzu arttırabilir. Bir kaç sefer uzun yol şöförlüğü yaparken Vivaldi dinleme şansım oldu. Hem yolda rahatsız etmedi, hem de stabil bir şekilde gidip döndüm.

Yorumlar İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top